KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Aktuality Městské investice pokračují
Zpět

Městské investice pokračují

Přidáno 14. 9. 2023
Ilustrační foto
Místostarosta města Pavel Karhan podává přehled o realizovaných akcích a investičních záměrech vedení města.
V plném proudu je realizace zelené střechy na budově obřadní síně na hřbitově, kde je aktuálně odstraňován původní střešní plášť. Zakázka neobsahuje opravu fasády, a proto nyní prověřujeme technologicky nejsprávnější způsob jejího opravení. S největší pravděpodobností ji po dokončení střechy provedeme, aby obřadní síň vypadala co nejdůstojněji. V souvislosti se hřbitovem zastupitelé dostanou na zářijovém jednání návrh zařazení položky 4 mil. Kč na dláždění chodníků na hřbitově. Pokud ji schválí, vydláždíme cca 1/3 plochy na hřbitově. Máme totiž v plánu do konce volebního období zadláždit hřbitov celý.

Začátkem září došlo k dokončení stavebních prací v ulici Plačkov, na které v příštím roce naváže revitalizace zeleně. V těchto dnech se rovněž dokončuje oprava pravé strany chodníku na Nerudově ulici včetně výměny veřejného osvětlení. Po dokončení těchto prací začneme s úpravou nájezdů a opravou komunikace na náměstí. Tuto akci bude realizovat společnost PSM Brno za částku necelých 1,8 mil. Kč a bude dokončena do zahájení adventu. Vyžádá si zcela jistě dopravní omezení. K případné objížďce využijeme opravenou Nerudovu ulici, kde jsme zřízením zálivu na jejím začátku podstatným způsobem zvýšili průjezdnost křižovatky Palackého Nerudova.

Další akcí, která bude zahájena ještě na podzim je výstavba chodníku naproti lípy v Dobroticích za částku 800 tis. Kč. Chodníky jsou vůbec věc, kterou považujeme v Holešově za velmi dlouhodobě zanedbanou záležitost a budeme se jim v maximální míře věnovat. Bohužel minulé vedení se této problematice příliš nevěnovalo a už vůbec se nevěnovalo možnostem získat dotační peníze. Uteklo nám hned několik možností. Konkrétně chodník od Wastexu v ulici Osvobození, nebo v Dobroticích naproti benziny, či parkoviště u zámku spolu uličkou a chodníkem naproti městského úřadu, nebo parkoviště v lokalitě Pivovarská Bezručova. Stav postupně monitorujeme a budeme se snažit situaci co nejrychleji řešit.

V tuhle chvíli sledujeme dotační výzvy a doháníme čas, který město od září 2022 do dubna 2023 ztratilo. Čeká nás podání žádostí na revitalizaci zeleně a veřejných prostranství, solární elektrárny, cyklostezky, dětské skupiny, zateplení budov, opravu kuchyně CPS, navýšení kapacit CPS a spoustu dalších zajímavých projektů, o kterých Vás budeme postupně informovat.

Ing. Pavel Karhan,
místostarosta města,
předseda MO KDU-ČSL