KDU.breadcrumbs.homeO nás Principy KDU-ČSL

Principy KDU-ČSL v komunální politice

Zodpovědné a spravedlivé hospodaření

Nemáme rádi dluhy a plýtvání. Jsme zvyklí tvrdě pracovat, politiku bereme jako službu občanům. Všude tam, kde jsme ve vedení obcí, či krajů (a to je na šesti stovkách míst), platí, že dobré účty dělají dobré přátele. Jsme stranou bez korupčních skandálů.

Poctivé a efektivní čerpání dotací

Jako standardní strana s velkou členskou základnou máme dlouholeté zkušenosti se státní správou. Vyznáme se v systému dotací, jak národních, tak evropských. Umíme dát dohromady kvalitní projekty. Projekty, které občanům něco skutečně přinesou a v nichž se peníze neztratí.

Podpora rodiny a kvality života

Jsme jedinou stranou, která dlouhodobě brání rodinné hodnoty. Na celostátní úrovni jsme prosadili snížení daní pracujícím rodičům. Jsme pro zkrácené úvazky. Naší prioritou je zvýšení počtu školek. Námi vedené obce se starají o životní prostředí a hezký vzhled.

Péče o kulturní dědictví a společenský život

Vážíme si dědictví po předcích. Staráme se o opravu a údržbu kulturních památek. Stejně jako o živou kulturu a možnosti společenského života i v těch nejmenších obcích. Bráníme vylidňování obcí a podporujeme udržení institucí, jako jsou škola, kostel či místní hospoda.

Rozvoj venkova a regionálních firem

Dobře víme, že aby lidé mohli někde žít, potřebují najít v místě práci. Dlouhodobě prosazujeme investice do rozvoje venkova. Ať už jde o zemědělství, regionální potravinářství a obchod, nebo živnosti, malé a střední firmy. Naši starostové se starají o podporu podnikání v obci.