KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Aktuality Příprava zásadních investic města v plném proudu
Zpět

Příprava zásadních investic města v plném proudu

Přidáno 9. 11. 2023
Ilustrační foto
V návaznosti na naše programové prohlášení intenzivně připravujeme a zahajujeme nové investice.
Léta podfinancovanou údržbu chodníků, cest a veřejné zeleně bychom rádi řešili co nejvíce s pomocí dotací. V uplynulých dnech jsme proto podali žádost o dotaci na 6 projektů revitalizace zeleně z fondů ministerstva životního prostředí v celkové výši 12 mil. Kč. Jedná se o lokality Dobrotice, U Letiště, Masarykova, Plačkov a vnitroblok u DPS. Půjde o dotaci určenou výhradně na zeleň, tedy na ořezy, výsadbu stromů, keřů a květinových záhonů.

Další typ dotace se týká již nejen zeleně, ale i chodníků, ale i tolik chybějících parkovacích stání, včetně mobiliáře. V této souvislosti projektujeme lokality od Dukelské, Kráčin, Bartošovy, Havlíčkovy, Novosady až po ulici Školní, dále Americký park a předprostor před DPS. Právě vrcholí projekční činnost. Předpokládaný termín podání žádostí je leden.

Pokračujeme v přípravách na chodnících kolem Wastexu, v Dobroticích i na Bořenovské ulici a monitorujeme stav komunikací, kde zjišťujeme zásadní problémy na ulici Polní a K větřáku. Je toho opravdu hodně. O tom, co se všechno podaří rozhodne úspěšnost našich žádostí o dotace.

Z větších stavebních akcí mimo dokončované náměstí a smuteční síně na hřbitově probíhá dobudování infrastruktury v lokalitě Nadsadová. Za cenu 4,5 mil. Kč zde bude dokončena ulice Jarošova a vzniknou tady nové stavební pozemky, které v příštím roce nabídneme k prodeji.

Jednoznačně největší investiční dopravní akcí v příštím roce bude realizace kruhové křižovatky „U Hitra“, kde je vše připraveno k realizaci. Jedná se o společnou investici se Zlínským krajem, kde se vítězem stala firma Strabag, a.s., s nabídkovou cenou 47 541 970,- Kč. Podíl města činí 17 879 434,- Kč. Začátek stavby je naplánován na 1. března 2024 a dokončení do sedmi měsíců od předání staveniště.

Za zmínku stojí další pokrok v přípravě rekonstrukce kina Svět a jeho přestavbu na multifunkční budovu s knihovnou. Rada města vybrala jako projektanta pro stavební povolení pana architekta Bidla, který nabídl nejnižší cenu a to 1 923 900,- Kč. Další vývoj bude záviset na schopnosti města, jak zajistit financování.
 
Pavel Karhan,
místostarosta města,
předseda MO KDU-ČSL Holešov